2023/262
Komplet sæt skakbrikker af udskåret og delvis indfarvet ben æske af bejdset træ medfølger. 19. årh. H. 4–12. (32)
Flere brikker med afslag, bl.a. hvid dronning med større afslag på bånd. Nogle med revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag