Foto endnu ikke klar
1514/1664
Samson fontaine af porcelæn, dekoreret i farver og guld i famille rose maner, frint prydet med våbenskjold, modelleret med maske, tud og låg af tin. 19. årh. L. 24 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl i bunden. Mindre afslag på bundkant.
Varia, 2. april 2015
Vurdering
Hammerslag