Foto endnu ikke klar
1514/​1664

Samson fontaine af porcelæn, dekoreret i farver og guld i famille rose maner, frint prydet med våbenskjold, modelleret med maske, tud og låg af tin. 19. årh. L. 24 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl i bunden. Mindre afslag på bundkant.

Varia, 2. april 2015

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag