12141/44
Tage Mellerup (f. Vorup v. Randers 1911, d. Gentofte 1988)
Parti fra havn. Sign. TM. Olie på lærred. Lysmål 42×56. Rammemål 44×58. Indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag