Harald Pryn (f. Frederiksberg 1891, d. Kongens Lyngby 1968)
Landskab fra Sejs hede Skovbjerg. Sign. Harald Pryn. Olie på lærred. 38×57.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.