2132/314
To næsten identiske stager samt morter med pistil af messingmalm. 17.-18. årh. H. stager 13,5 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker. Revner på morteren.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag