1709/​6001

Bøffelmakse udskåret patineret træ, sort, rød og hvid pigmmenteret. Burkina Faso. 20. århundredes første halvdel. L. ca 59 cm.

Proveniens: Birte Jacobsen, tidligere Lau Sunde.

Etnografica, 2. marts 2017

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

7.500 DKK
7.000 DKK