2436/72
Lauritz Jensen (f. Viborg 1859, d. København 1935)
Figur af patineret bronze i form af en faun der driller en bjørn. Sign. Lauritz Jensen 1919. Udført og stemplet hos bronzestøber Aug. E. Jensen, København. H. 22.
Enkelte ridser og mærker.
Vurdering
10393 | ||
894200 |