2436/74
Rokoko bord af nøddetræ, plade med marquetteri, udskåret med rocailler og cabriole ben. 18. årh. H. 74,5. B. 55. D. 81.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Revner i træet. Finérskader.
Vurdering