2142/753
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et sidebord af palisander med underliggende hylde af flet, samt skjult skuffe integreret i sarg. Opsat på tilspidsende ben. Model 35. Udført og mærket hos Haslev Møbler. H. 50. L. 50. B. 35.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
26 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||