2004/85
Wilhelm Zillen (f. Slesvig 1824, d. København 1870)
Børn, der leger i en grusgrav. Usigneret. Dateret d. 11. Aug 54. Olie på papir monteret på malepap. 27×36.
Enkelte mindre buler og retoucheringer. Nålehul ved øvre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag