1342/​44

Bogskab af mahogni, underdel med to låger bag hvilke hylder, overdel med to glaslåger bag hvilke justerbare hylder. 19. årh. H. 229. B. 120. D. 48.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs skæring.

Ældre malerier og møbler, 14. oktober 2013

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

(Autobud) 4.600 DKK
4.600 DKK
4.000 DKK