2424/​57

Et par franske Napoleon III bordlamper af porcelæn og forgyldt bronze. Balusterformede stammer prydede i Sevres manér med blomster og putti i rondeller på turkis grund, skærme af matteret glas. 19. årh.s anden halvdel. Nu monterede til el. H. 53 cm. (2).

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1040836 5.000 DKK