2141/242
Kinesisk vandfad af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med drage, blomster og design. 20. årh. Diam. 37 cm.
Enkelte små brændingsfejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud