2103/622
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Au pied du mur”, Galerie Jeanne Bucher, 1969. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Bladstørrelse 75×52,5
Nogle håndteringsmærker. Nederste venstre hjørne med mindre afrivning. Monteret på pap.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud