922/178
Et par store franske Charles X bordlamper af forgyldt og patineret bronze. 19. årh.s midte, senere omlavet til el. H. 60 med fatninger. (2)
Antikviteter – kunsthåndværk, møbler og tæpper, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag