873/240
Et par svenske kommoder af gråmalet træ, begge med sarg udskåret med tandsnit, afskårne kannelerede hjørner og front med tre skuffer. Gustaviansk stil, 19. årh. og senere. H. 84. B. 93. D. 48. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag