2010/339
Fransk kaminur af forgyldt bronze, rundt urhus med siddende ung kvinde, firsidet base med figurer i relief. 19. årh.s begyndelse. H. 45. D. 30. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag