2148/259
Fire russiske ikoner. Tre Gudsmoderikoner. Tempera på træpanel. 28×24. 22×18. Med messingoklad. 22×18. Kristus Pantokrator. Udført i bemalet messingblik monteret i kiot. 20×17,5. Ca. 1900–1940.(4)
28×24. 22×18: Ridser og mærker. Restaureret. 22×18(messingoklad): ridser og mærker. 20×17,5: Delvis med mindre anløbninger. Kiot med ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud