12015/114
Jens Thiis: Fransk Aand og Kunst. 4 bd. Oslo og Kbh 1918–39. 1.udg. 4to. (Fra Gotik til Klassicisme, Barok og Klassicisme, Det store Aarhundrede og Kvinnens Århundre). Begrænset oplag, dette #1535 (af 1710). Gennemillustreret med plancher. Ét bd. sign. af forf. Indb. ubeskåret med orig. omslag i halvlæderbind (Carl Petersens Enke). (4)
Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020
Vurdering
Hammerslag