1450/1314
Et par ametyst- og topasørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv hver prydet med facetslebne ametyster og hvide topaser. L. ca. 4,2 cm. Ca. 2013. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 10. december 2014
Vurdering
Hammerslag