2415/847
Seks dækketallerkner af sterlingsølv. Udført hos F. Hingelberg, 20. årh. Diam. 27,5. Vægt ca. 2905 g. Samt seks dækketallerkner af sølvplet. Diam. 27,5. (6+6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag