2415/​847

F. Hingelberg

Seks dækketallerkner af sterlingsølv. Udført hos F. Hingelberg, 20. årh. Diam. 27,5. Vægt ca. 2905 g. Samt seks dækketallerkner af sølvplet. Diam. 27,5. (6+6)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 9. april 2024

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

13.500 DKK

(Autobud) 13.500 DKK
13.000 DKK
11.500 DKK
(Autobud) 11.000 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
10.000 DKK