2449/​686

Peter Hvidt (f. København 1916, d. sst. 1986)

Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993)

To-personers sofa/daybed af teak, udklappelige ender med flet. Hynder i sæde og ryg betrukket med grøn uld. Model FD 451. Udført og mærket hos France & Daverkosen. L. 164/230.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre huller på uld.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?