2124/11
Fransk kaminur af forgyldt bronze og metal, stående ung kvinde, skive af hvid emalje, base med sort marmor. Kassens bagside stemplet PH Mourey. 19. årh.s slutning. H. 38. B. 40. D. 13.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag