2047/978
Dansk møbeldesign
Fritstående tre-personers sofa med ben af kirsebær. Sæde, sider, ryg og løse hynder betrukket med grønt mønstret møbelstof. Model SL 229. Udført og mærket hos Søren Lund. L. 222.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 17. november 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt