2047/​978

Dansk møbeldesign

Fritstående tre-personers sofa med ben af kirsebær. Sæde, sider, ryg og løse hynder betrukket med grønt mønstret møbelstof. Model SL 229. Udført og mærket hos Søren Lund. L. 222.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 17. november 2020

Kategori
Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt