744/471
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Tre-personers sofa med ben af mahogni, betræk og løse hynder med sort skind. Model 2213. Udført på Fredericia Stolefabrik. L. 222.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Krakeleringer. Ny svært.
Moderne kunst og design, 30. oktober 2007
Vurdering
Hammerslag
10 bud
(Autobud) |