2144/836
Dansk design
Et par lysestager af bronze. Stemplet Bronce X. Udført 1930–40'erne. H. 5,5. Diam. 10. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag