1508/192
Senempire spejl og konsol af sortstafferet mahogni, spejl prydet med skæring. 19. årh. Konsol H. 79. B. 54. D. 33. Spejl H. 160. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Enkelte mindre revner i finéren. Konsol med vandskjolder og ringmærker.
Ældre malerier og møbler, 16. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
16 bud