12132/​151

Skandinavisk møbeldesign

Lænestol betrukket med møbelstof, knapsyet ryg, tilspidsende ben. 1940'erne. H. 45.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Betræk med slitage. En manglende knap.

Kunst, antikviteter & design, 12. august 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

300 DKK

300 DKK