Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Parti med fugle og landskab med hest. Sign. Milton Jensen, April 1894 og Milton Jensen, 15. Juni 1879, Slagelse. Akvarel og bly på papir. Lysmål 32,5×24 og bladstørrelse 22×36,5. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtpletter. Håndteringsmærker. Landskab med mindre fold, revner og stifthuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021