1950/118
Louis Moe (f. Arendal 1857, d. København 1945)
“Pas de deux”. Dansende ræv og bjørn. 1909. Opus 53. Tryksign. Louis Moe. Radering. Pladestørrelse 26×35. I samtidig ramme af udskåret træ.
Papiret er gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag