1826/146
Luplau Janssen (f. Sørbymagle 1869, d. København 1927)
En flok gæs ved en sø. Sign. Luplau Janssen. Olie på lærred. 59,5×81.
Behov for rensning. Enkelte mindre krakeleringer. Enkelte lapper på bagsiden.
Ældre malerier og møbler, 25. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
69 bud