Ursula Reuter Christiansen (f. Trier 1943)
“Den broderende dronning”/“Den hæmningsløs brodenrende dronning”. Sign. URC 80. Gouache, akvarel og collage på papir. Lysmål 41×53.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Misfarvninger. Mindre tegnestiftshuller i hjørnerne.