2312/7524
Tre hovedvandsæg af sølv i form af leddelte fisk, to prydede med farvede cabochon glas. Faux stempler. 20. årh. Vægt ialt 130 g. L. 9–17 cm. (3)
Proveniens: Fra en dansk privatsamling.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den længste med indtryk.
En duft af historie, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag
16 bud