Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Parti med to fiskere på stranden, Skagen. Sign. m. a. Olie på træ. 41×31.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Mindre retoucheringer.
830133 |