1822/​1525

Et par danske empire stager af messing, balusterformet stamme på rundt hvælvet fodstykke. 19. årh.s begyndelse. H. 15 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Den ene lysmanchet revnet.

Varia, 31. maj 2018

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag