1822/1525
Et par danske empire stager af messing, balusterformet stamme på rundt hvælvet fodstykke. 19. årh.s begyndelse. H. 15 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Den ene lysmanchet revnet.
Varia, 31. maj 2018
Vurdering
Hammerslag