1812/898
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Rektangulært sofabord af palisander. Top ilagt grønne mønstrede kakler. Udført og mærket hos Haslev Møbler. H. 50. L. 150. B. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmet.
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Vurdering
Hammerslag