2022/95
Kunstnerskab af sortmalet og guldstafferet træ, front med låge og skuffer, dekoreret med fugl, blomster og blade. Ca. 1900. H. 148. B. 62. D. 42.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag