Johan Hassel (f. København 1834, d. Frederiksberg 1914)
Portræt af en soldat i uniform. Sign. Joh. Hassel 1888. Olie på lærred. 120×80.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Én reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
13 bud