2142/​715

Dansk snedkermester

Skab af massiv mahogni. Front med to døre med messinggreb. Indvendig med hylder. H. 86. B. 129. D. 48.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Auktion

Moderne kunst og design, 19. oktober 2021

Kategori
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt