1824/15
A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923)
Parti fra Rådvad med personer i robåde. Sign. A. Andersen Lundby 1872. Olie på lærred. 38×55.
Proveniens: ABR auktion 750, 2005, nr. 1230.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 11. juni 2018
Vurdering
Hammerslag