2110/196
Stok af ibenholt med greb af elfenben udskåret i form af figur med skildpadde. 20. årh.s begyndelse. L. 87 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. For lande udenfor Danmark kan dette katalognummer være omfattet af særlige regulering, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler. Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag