Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
Interiør med siddende kvinde. Sign. G. Christensen. På bagsiden dedikation: Til Ida Unman fra G. Christensen. Olie på lærred. 41×44.
Enkelte mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020