Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Fools”, Guld, sølv og bronze. Sign. Kvium 03, 86/100. Tre litografier i farver. Bladstørrelse 34,5×34,5. (3)
Litteratur: “Michael Kvium - Det Trykgrafiske Værk 1979–2006”, København 2006, kat. nr. EC 152.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
30 bud