Danh Vo (f. Bà Ria, Vietnam 1975)
“Optagelse”, No. 4, 1996. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 132×115. Uindrammet.
Proveniens: Udstillet på Cafe Sebastian, København, hvor den nuværende ejer erhvervede maleriet direkte fra kunstneren.
Moderne malerier og skulpturer, 25. september 2018