12040/83
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Tre kompositioner. Usign. Litografier. Trykt hos Brøndums Grafiske Værksted. 1998. Lysmål 15×11. Rammemål 33×24. (3)
Enkelte ubetydelige gennemgående lige buk vertikalt på to af trykke, bemærkes ikke.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag