1805/11
Christian Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Skibe på havet med den rygende Vesuv i baggrunden. Sign. Chr. Benjamin-Olsen. Olie på lærred. 33×49,5.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 29. januar 2018
Vurdering
Hammerslag