2103/120
Dansk Barok bæger af sølv, nålepunslet og graveret med blomster i kartouche. Mester Jens Isachsen Friis, borgerskab Ringkøbing 1724. Vægt ca. 54 gr. H. 6. Diam. 5,5.
Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud