2434/21
Kinesisk famille verte fad af porcelæn, dekoreret i farver: grøn, jernrød og blå med blomster i felter formet som lotusblomst. 18. årh. Diam. 34,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Fra
i
Vurdering
39 bud
893068 (Autobud) | ||
889207 | ||
893068 (Autobud) | ||
889207 | ||
893068 (Autobud) | ||
889207 | ||
893068 (Autobud) | ||
889207 | ||
893068 (Autobud) | ||
889207 | ||
893068 | ||
916319 (Autobud) | ||
893068 | ||
916319 (Autobud) | ||
1090990 | ||
916319 (Autobud) | ||
1090990 | ||
916319 (Autobud) | ||
1090990 | ||
916319 (Autobud) | ||
1090990 | ||
916319 (Autobud) | ||
1090990 | ||
916319 (Autobud) | ||
889207 | ||
916319 (Autobud) | ||
889207 | ||
916319 (Autobud) | ||
889207 | ||
916319 (Autobud) | ||
889207 | ||
916319 (Autobud) | ||
889207 | ||
916319 (Autobud) | ||
889207 | ||
916319 | ||
889207 | ||
820855 | ||
889207 |