2441/138
Fire sydøstasiatiske figurer af udskåret og delvist forgyldt træ i form af Buddha. Den ene med inskription. Bl.a. Burma og Thailand. 19. årh. H. 10,5–22,5. (4)
Mindre afslag. Revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Fra
i
Vurdering
1123479 | ||
102054 |