1909/1115
“Sweet drop” armbånd af sort skind prydet med to “Sweet spot” diamantvedhæng af 18 kt. guld, hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.32 ct. Farve: Top Wesselton. Klarhed: VS. L. ca. 37 cm.
Æske medfølger samt gummiring medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Gummiring til vedhæng mangler.
Smykker, 27. februar 2019
Vurdering
Hammerslag